Czy fotograf ślubny zajmuje się wyłącznie zdjęciami ze ślubu?

Czasami ludzie zastanawiają się, czy fotograf ślubny utrzymuje się tylko i wyłącznie z robienia zdjęć ślubnych. Otóż jest to błędne założenie, z racji tego, że profesjonalny fotograf nie ogranicza się tylko do robienia zdjęć ze ślubów, ale może również zostać wynajęty do fotografowania innych wydarzeń. Czym więc zajmują się fotografowie, kiedy nie robią zdjęć ślubnych?

Fotografia dla firm

Naturalnie duże korporacje potrzebują profesjonalnych zdjęć na swoje strony firmowe oraz do materiałów promocyjnych, dlatego też najczęściej do tego wynajmują profesjonalnych fotografów. Co ciekawe, taki kontrakt może nie tylko ograniczać się do zdjęć, ponieważ o ile dany fotograf ma sprzęt, doświadczenie i umiejętności to może to być nawet nagranie i zmontowanie filmów pokazujących zalety tej firmy, lub też dostarczenie materiałów do kampanii promocyjnej. Oczywiście dobry fotograf nie ogranicza się tylko do dużych firm, ponieważ zlecenia może mu zaproponować każdy, od księgowości aż po kasyna online. Przykładem może tu być kasyno Riverbelle które na swojej stronie głównej posiada profesjonalnie zrobione zdjęcia łodzi parowej na rzece.

Fotograf zwykły, czy specjalista?

Tak jak w każdym zawodzie i w fotografii ślubnej są osoby, które specjalizują się w tej dziedzinie fotografii, ale też w tej grupie są ludzie, którzy oprócz bycia naprawdę dobrymi fachowcami biorą zlecenia, które mają niewiele wspólnego ze ślubami. Bardzo często można spotkać w miastach studia fotograficzne, które na przykład oprócz zdjęć ślubnych oferują zdjęcia do dowodów bądź też wykonanie portretów. Naturalnie to drugie jest bardzo szerokim pojęciem, ponieważ może się to wiązać z, chociażby portretami pozorowanymi, albo też robieniem zdjęć czynności, które wykonuje każdy z nas. Wszystko tu tak naprawdę zależy od klienta. Co ciekawe, takie doświadczenie fotografa może nam się przydać podczas sesji ślubnej, ponieważ dzięki temu będzie w stanie lepiej uchwycić niecodzienne aspekty pary młodej. Fotografowanie wystaw czy innych wydarzeń społecznych (tzw. ,,eventów”) też nie jest dla wielu fotografów niczym niecodziennym, ponieważ te materiały zazwyczaj są wykorzystywane przez media.